Levné připojení k internetu

K provozování EET (a to platí i pro aplikaci zdarma EET Plus) je potřeba být online na internetu. Pokud se rozhodnete pro EET použít mobil, který nepoužíváte na telefonování, je třeba vyřešit, jak zprovoznit internet. Nejlevnější způsob jsem popsal v článku Sdílené připojení k internetu. Tento způsob není ale úplně pohodlný. Jaké jsou tedy další možnosti?

Příklady:

Odorik nabízí SIM kartu za 0.70 Kč denně a jeden 1MB za 1Kč. Pokud měsíčně zaplatíte za SIM 20Kč a přidáte 20Kč, získáte za měsíční cenu 40Kč celkem 20MB dat. Tato data budou stačit na 2000 účtenek měsíčně. Pokud si připlatíte za balíček 50Kč, tedy celkem zaplatíte měsíčně 70Kč, získáte 100MB dat, tedy 10 000 účtenek.

Mobil.cz nabízí internet zdarma, je nutné ale dobít kredit minimálně 200 Kč měsíčně. Výhodou je, že tento kredit můžete později použít na volaní, či rychlejší internet.

NOVÉ: Další možnost je coopmobil (díky JL za informaci). Cenově je to za 50Kč měsíčně (25MB dat). Výhodou coopmobil je, že pokud nezaplatíte za internet, o internet úplně nepřijdete. Internet se vám pouze zpomalí. Odeslání jednoho hlášení EET se může zpomalit na 5-10 vteřin.

 

Pozor, spotřebu dat může mít i samotný systém Android, nebo předinstalované aplikace od výrobce. V případě, že by spotřeba dat byla vyšší, doporučuji deaktivovat veškeré aplikace, které nepotřebujete.

Zanechte zprávuRoman Vithous

8 roky ago

Pro mobilní data "pro pár účtenek" může být ještě výhodnější než Odorik předplacená karta Kaktus. Kredit lze dobíjet již po 50 Kč, doba platnosti od posledního dobití je až jeden rok a cena dat je 1 Kč/MB. Takže pro pouze občasné vystavení účtenky může stačit třeba i jen těch 50 Kč za data na rok.

Jan Pokorný

7 roky ago

Ohledně Mobil.cz: Není pravda, že je nutno dobít 200 Kč měsíčně, stačí jednou za půl roku (kvůli platnosti SIM). Po konci měsíce totiž mobil.cz nabízí pomalejší připojení zdarma -- muselo by se ale otestovat, jestli i na něm aplikace funguje správně.

Roman

7 roky ago

Aplikace EET Plus bude fungovat správně. Přenáší se minimum dat, tak i při zpomalení internetu bude přenos účtenky trvat kolem dvou sekund. Což není tak hrozné a pak by to vycházelo za internet jen na 34 Kč měsíčně.

Pavel

7 roky ago

Mobil.cz funguje výborně.Postačíi ten zpomalený internet.Odezva okamžitá.Takže stačí skutečně dobít za 200kč a na půl roku vystaráno.Po půl roce opět dobít za 200 kč a celý rok je pokrytý a ještě těch 2x200kč můžete protelefonovat,na internet to vliv nemá :).

Eda

7 roky ago

To už není bohužel pravda. Je to tak, jak píše autor.

Karel

7 roky ago

Dobrý den. Mám možná hloupý dotaz, ale, bude fungovat odesílání dat mobilním telefonem přes wifi (samozřejmě zabezpečenou) nebo pouze pomocí datového připojení přes operátora?

Roman

7 roky ago

Dobrý den, bude fungovat obojí. Pokud máte wifi, můžete použít wifi.

Karel

7 roky ago

Díky za info.
Karel

Vlastimil Pitner

7 roky ago

Dobrý den.Chtěl bych chtěl bych provozovat odesílání dat přez tablet-wifi.Mám ale pojízdnou prodejnu a ne všude bude připojení.Můžu účtenky odeslat až po připojení na wifi?Děkuji.Pitner

Roman

7 roky ago

Dobrý den, aplikace EET Plus automaticky pošle účtenky na FÚ, jakmile se dostatene na internet. Nicméně doporučoval bych Vám pro EET zakoupit telefon se SIM kartou a s internetem. Viz levný internet. Pokud ale i přesto chcete používat wifi, které není všude, raději to předem zkonzultujte s finančním úřadem.

Roman Havlíček

7 roky ago

Dobrý den,
co mi hrozí, když budu pro spojení používat nezabezpečenou wifi? Myslím tím wifi ze sousední cizí prodejny, když se na tom domluvíme a dají mi přístupové heslo.
Děkuji.

Roman

7 roky ago

Dobrý den, nevidím zde problém, můžete používat WIFI ze sousední prodejny, komunikace z EET Plus je šifrovaná.

Líba

7 roky ago

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Pro Kasu Fik jsem koupila Kaktus balíček ale po aktivaci jsem zjistila že po 30 dnech vyprší jeho platnost. Já ho budu potřebovat až na velikonoce takže mi propadne. Co mohu udělat aby se mi data nevymazala ? Jezdím jen výjmečně mimo wifi
a tak řeším co nejlevnější řešení. Děkuji .

Roman

7 roky ago

Dobrý den, pokud chcete co nejlevnější řešení a jste výjimečně mimo WIFI, pořiďte si pokladu zdarma EET Plus a datový tarif od Odoriku od 20 do 40 Kč měsíčně.

Mobilní připojení pro EET - SROVNÁVAČ EET pokladen

7 roky ago

[…] článek na EET Plus upozorňuje na možnost využití vlastnosti virtuálního operátora Mobil.cz, který nabízí […]

Pohlodko juraj

7 roky ago

dobri den chtel bi internet k Pevnej co bi to stalo měsične a co zřizeni nebo vduchem dekuji čekam odpovět třebas sms nebo t.

Pohlodko juraj

7 roky ago

sem duchodce nemam co na praci sem nemocny dekuji

Pohlodko juraj

7 roky ago

sem duchodce nemam co na praci sem nemocny dekuji ja nigdy je poprvne

JL

7 roky ago

Osobne pouzivam - ne k eet - coopmobil na pausal s datovym balickem 25MB za 20kc na mesic, po prekroceni je omezena rychlost, ale stale pouzitelne a hlavne vim, ze nezaplatim nic navic bez ohledu na objem dat. Minimalni mesicni plneni je 50kc.

Roman

7 roky ago

Díky za info, upravím článek.

Proč používat mobil pro EET? | EET Plus jednoduše zdarma

7 roky ago

[…] Levné SIM karty s internetem vyjdou na pár desítek korun měsíčně. Mobilní aplikace přenáší minimální objem dat. […]

David

3 roky ago

Já tedy už nějaký ten rok používám Twist SIM karta Online předplacený internet za 49 Kč, a těch 500MB, co tam je, jsem za rok nikdy nespotřeboval! Nebudu dělat reklamu kde to koupit, to si najde každý sám.

Nejnovější příspěvky

EET-Plus-logo-3-w-400px

Kontaktní informace

Ing. Roman Bouchner

eetplus s.r.o.
Bratranců Veverkových 587
Zelené Předměstí, 530 02 Pardubice
IČ: 06675301, DIČ: CZ06675301

DUNS: 49-599-9210

Technická podpora
email: tp@eetplus.cz

EET Plus jednoduše zdarma © 2020. All Rights Reserved.   Design: Ing. Pavel Křivka