Levné připojení k internetu

K provozování EET (a to platí i pro aplikaci zdarma EET Plus) je potřeba být online na internetu. Pokud se rozhodnete pro EET použít mobil, který nepoužíváte na telefonování, je třeba vyřešit, jak zprovoznit internet. Nejlevnější způsob jsem popsal v článku Sdílené připojení k internetu. Tento způsob není ale úplně pohodlný. Jaké jsou tedy další možnosti?

Příklady:

Odorik nabízí SIM kartu za 0.70 Kč denně a jeden 1MB za 1Kč. Pokud měsíčně zaplatíte za SIM 20Kč a přidáte 20Kč, získáte za měsíční cenu 40Kč celkem 20MB dat. Tato data budou stačit na 2000 účtenek měsíčně. Pokud si připlatíte za balíček 50Kč, tedy celkem zaplatíte měsíčně 70Kč, získáte 100MB dat, tedy 10 000 účtenek.

Mobil.cz nabízí internet zdarma, je nutné ale dobít kredit minimálně 200 Kč měsíčně. Výhodou je, že tento kredit můžete později použít na volaní, či rychlejší internet.

NOVÉ: Další možnost je coopmobil (díky JL za informaci). Cenově je to za 50Kč měsíčně (25MB dat). Výhodou coopmobil je, že pokud nezaplatíte za internet, o internet úplně nepřijdete. Internet se vám pouze zpomalí. Odeslání jednoho hlášení EET se může zpomalit na 5-10 vteřin.

 

21 komentářů u „Levné připojení k internetu

 1. Roman Vithous

  Pro mobilní data „pro pár účtenek“ může být ještě výhodnější než Odorik předplacená karta Kaktus. Kredit lze dobíjet již po 50 Kč, doba platnosti od posledního dobití je až jeden rok a cena dat je 1 Kč/MB. Takže pro pouze občasné vystavení účtenky může stačit třeba i jen těch 50 Kč za data na rok.

 2. Jan Pokorný

  Ohledně Mobil.cz: Není pravda, že je nutno dobít 200 Kč měsíčně, stačí jednou za půl roku (kvůli platnosti SIM). Po konci měsíce totiž mobil.cz nabízí pomalejší připojení zdarma — muselo by se ale otestovat, jestli i na něm aplikace funguje správně.

  1. Roman Autor příspěvku

   Aplikace EET Plus bude fungovat správně. Přenáší se minimum dat, tak i při zpomalení internetu bude přenos účtenky trvat kolem dvou sekund. Což není tak hrozné a pak by to vycházelo za internet jen na 34 Kč měsíčně.

   1. Pavel

    Mobil.cz funguje výborně.Postačíi ten zpomalený internet.Odezva okamžitá.Takže stačí skutečně dobít za 200kč a na půl roku vystaráno.Po půl roce opět dobít za 200 kč a celý rok je pokrytý a ještě těch 2x200kč můžete protelefonovat,na internet to vliv nemá :).

 3. Karel

  Dobrý den. Mám možná hloupý dotaz, ale, bude fungovat odesílání dat mobilním telefonem přes wifi (samozřejmě zabezpečenou) nebo pouze pomocí datového připojení přes operátora?

 4. Vlastimil Pitner

  Dobrý den.Chtěl bych chtěl bych provozovat odesílání dat přez tablet-wifi.Mám ale pojízdnou prodejnu a ne všude bude připojení.Můžu účtenky odeslat až po připojení na wifi?Děkuji.Pitner

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, aplikace EET Plus automaticky pošle účtenky na FÚ, jakmile se dostatene na internet. Nicméně doporučoval bych Vám pro EET zakoupit telefon se SIM kartou a s internetem. Viz levný internet. Pokud ale i přesto chcete používat wifi, které není všude, raději to předem zkonzultujte s finančním úřadem.

 5. Roman Havlíček

  Dobrý den,
  co mi hrozí, když budu pro spojení používat nezabezpečenou wifi? Myslím tím wifi ze sousední cizí prodejny, když se na tom domluvíme a dají mi přístupové heslo.
  Děkuji.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, nevidím zde problém, můžete používat WIFI ze sousední prodejny, komunikace z EET Plus je šifrovaná.

 6. Líba

  Dobrý den, potřebovala bych poradit. Pro Kasu Fik jsem koupila Kaktus balíček ale po aktivaci jsem zjistila že po 30 dnech vyprší jeho platnost. Já ho budu potřebovat až na velikonoce takže mi propadne. Co mohu udělat aby se mi data nevymazala ? Jezdím jen výjmečně mimo wifi
  a tak řeším co nejlevnější řešení. Děkuji .

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, pokud chcete co nejlevnější řešení a jste výjimečně mimo WIFI, pořiďte si pokladu zdarma EET Plus a datový tarif od Odoriku od 20 do 40 Kč měsíčně.

 7. Pingback: Mobilní připojení pro EET - SROVNÁVAČ EET pokladen

 8. Pohlodko juraj

  dobri den chtel bi internet k Pevnej co bi to stalo měsične a co zřizeni nebo vduchem dekuji čekam odpovět třebas sms nebo t.

 9. JL

  Osobne pouzivam – ne k eet – coopmobil na pausal s datovym balickem 25MB za 20kc na mesic, po prekroceni je omezena rychlost, ale stale pouzitelne a hlavne vim, ze nezaplatim nic navic bez ohledu na objem dat. Minimalni mesicni plneni je 50kc.

 10. Pingback: Proč používat mobil pro EET? | EET Plus jednoduše zdarma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *