EET certifikát do telefonu

Nahrání EET certifikátu do mobilu.

Pokud již máme certifikát z finančního úřadu, musíme provést poslední krok. A to je zkopírování certifikátu tam, kde ho budeme používat. Tedy v případě aplikace EET Plus zdarma do našeho telefonu, nebo tabletu.

Důležité je, že certifikát je soubor, který končí na p12. Pokud Vám daňový portál nabízí soubor s příponou cer, tak je to špatně. Musíte mít p12 soubor. Daňový portál Vám totiž povolí stáhnout certifikát jen jednou. Pokud certifikát chcete znovu stáhnout, musíte si předtím nechat vygenerovat certifikát nový.

Jak tedy na to? Metod je více, popíšu zde tři.

NOVÉ: Metoda 1: Zkopírovat přes internet

Nejjednodušší metoda, pokud už máte certifikát u sebe na PC. V mobilní aplikaci EET+ zadejte:

 • Tlačítko „Certifikát už mám“
 • Tlačítko „Zkopírovat z internetu“
 • Na stránce https://eetplus.cz/cert vložte certifikát z vašeho počítače.
 • A v mobilní aplikaci zadejte PIN.

Certifikát se přenáší po internetu šifrovaně a nikde se neukládá. V paměti serveru zůstává tři minuty a poté se odstraní.

Metoda 2: Přímo pomocí mobilního telefonu

Pokud jste žádost o certifikát prováděli v mobilním telefonu, nebo tabletu, už byste ho měli mít nahraný a nemusíte provádět nic navíc, viz na návod, jak získat certifikát. Více je vidět na tomto videu (za video děkuji Luďkovi R.) :

Metoda 3: Pomocí PC s  USB kabelem

Tato metoda předpokládá, že máte certifikát uložený na svém PC. Vezmeme si USB kabel, většinou je to kabel, který používáme k nabíjení telefonu a tímto kabelem propojíme počítač s telefonem. Na počítači by se měl objevit nový disk. Tento disk obsahuje data, která jsou na telefonu uložena. Zkopírujeme na tento disk svůj certifikát. Je jedno kam, aplikace eetplus ho sama najde. Pozor, certifikát je soubor, který končí na p12. Pokud nevíte, kde soubor certifikátu p12 získat, podívejte se na návod, jak získat certifikát.

 

Pokud Vám aplikace EET Plus nenalezne certifikát a vy jste již zkoušeli jinou EET aplikaci, zkontrolujte, zda tam certifikát stále je. Některé EET Aplikace certifikát mazají.

 

33 komentářů u „EET certifikát do telefonu

 1. Milan Dejmek

  Dobry den, vypada to hezky, bohuzel i zkuseny IT odbornik se marne cca 2 hodiny pokousel obema zpusoby sladit certifikat s aplikaci-tzn.import certifikatu se nezdaril….Coz u jinych se podarilo pomerne rychle. Co s tim???

  1. roman Autor příspěvku

   Dobrý den
   Prosím popište konkrétně, co přesně nešlo. Podařilo se vám to nakonec naimportovat? Můžete rovnou na email info@eetplus.cz Děkuji.

   1. miša

    Dobrý den
    mě nejde nainstalovat certifikát do mobilu mobil lenovo počítač lenovo taky se pokouším marně.Kabel mám připojený vždy to stejné jako by se to stáhlo a pak nic.Děkuji Míša

  2. Petr

   Bohužel sekne se to v posledním (8) kroku. S výzvou abych to skusil později. Ale ani později to nefunguje.

   1. Roman Autor příspěvku

    Dobrý den, pravděpodobně používáte nesprávný certifikát. Zkontrolujte, že se jedná o certifikát z daňového portálu.

 2. Natasa Silna

  staženo obratem, instalace velmi rychlá a pro průměrného uživatele chytrého mobilu není obtížná,

  pro firmu s s jednotkami hotovostních tržeb měsíčně (jinak nám jde vše přes účet) docela ideální

  jenom možnost poslat účtenku na tiskárnu nebo e-mailem do PC k běžnému tisku by byla úžasná – někteří lidé preferují účtenku papírovou a a vyzvednutí na internetu asi nepochopí

  1. Marie Mikulenková

   Natasa Silná jste Borkyně s velkým B jako Babiš. Už se tady s tím mořím pěkně dlouho

 3. Tomáš Bumbálek

  Dobrý den, měl bych menší otázku. Jsem pořadatel kulturních akcí tzn. zábavy plesy. Nechci kvůli EEt končit proto hledám možnost jak stále pokračovat bez velkých nákladů. Většinou na akci mi obsluhuje cca 7 lidí. Nemůžu si dovolit každému zaplatit EET kasu. Je možnost stáhnout vaší aplikaci do telefonu každému člověku co obsluhuje aby se přihlásil přes moje Ič nebo jak to funguje. Nemám zkušenosti. Aby ze všech 7 telefonů mohli odesílat účtenky na moje ič.

  1. roman Autor příspěvku

   Dobrý den.
   Vytvořte si na daňovém portálu sedm poboček a vytvořte si sedm certifikátů. Do každého mobilu dejte jiný certifikát. Tím dosáhnete toho, že jednotlivé mobily jsou nezávislé, ale všechny reportují na jedno DIČ. Pozor, nepoužívejte jeden certifikát na více mobilech.
   Nakupte pro tento účel sedm telefonů s Androidem. Pokud koupíte nějaký levnější, tak cenově to vyjde 1600Kč za jeden telefon.

 4. Dana

  Dobrý den,jsme plátci DPH v základní verzi,kde jsem si to chtěla zkusit to nemohu zadat.Myslela jsem si,že si tedy vytvořím certifikát a nahraji do aplikace.Podle návodu jsem ho vytvořila (úplně super vysvětlení).Bohužel my ho aplikace nevyhledává.

 5. Jiri

  Certifikat nenalezen nahral jsem do mobilu z emailu mam ho v interni pemeti pod slozkou samsung i na sd karte tam ve slozce foto
  Tak nevim co s tim
  Jak se ma jmenovat certifikat? Ja to mam jenom jako cisla.crt je to ok?

  1. roman Autor příspěvku

   Certifikát musí mít příponu p12, tento certifikát si stáhněte z daňového portálu. Certifikát s příponou crt není správný.

 6. Drak

  Dobrý den nejsem žádný IT ale nechtěl jsem platit někomu za 2 min práce cca 400,- Kč že mi nainstaluje ten zasranej certifikát do tak super aplikace.Já jsem se s tím pral celý den a když to nikam nevedlo začal jsem úplně od začátku.
  1. vymazal jsem všechny zkušební aplikace vč. eet+
  2. připojil telefon přes USB na PC ( najde Vám 2 disky E a F tzn SD + paměť telefonu )
  3. musíte najít v PC soubor s koncovým označením p12 který jste obdrželi s daňového portálu ( pokud nevíte kde je, zadejte v PC – hledat – soubor – p12 a on Vám ho najde je to obálka s klíčem – nikam tento soubor NEIMPORTUJTE stačí na tento soubor klik pravým tl,- kopírovat a následně ho vložíte do jakékoliv složky na disk telefonu E a F raději do obou ať je klid.
  5. zkontrolujte si na PC že jste si opravdu tento soubor vložili do nějaké složky a potom telefon odpojte od PC.
  6. Opět si stáhněte aplikaci EET+ a postupujte dle dalších kroku mně to certifikát našlo a povedlo se mi to celé rozchodit tak mnoho zdaru :-))

  1. Eva

   Zachránil jste mi psychické zdraví, včera jsem se tři hodiny snažila dostat certifikát do mobilu, marně. nexhápu, proč to nejde jinak, než kopírovat přes USB. Díky moc.

   1. Pavel

    Není to bezpečné, ale můžete si jej poslat na mail, který vyberete v mobilu a někam uložíte na mail. Případně vytáhněte kartu a zkopírujte to tam natvrdo, pokud to karta a mobil umožńuje.

 7. jana

  Zdravim ,nejde mi odeslat trzba na fin.urad vzdy mi to napise ze to odesila a pak ze se to nepodarilo at to zkusim znovu 🙁 cely den ;( kde jsem udelala chybu??

 8. Irča

  Dobrý den, je to SUPER.FUNGUJE TO!! Nainstalováno do mobilu Samsung Galaxy a pomocí Print Share to bez problému letí do tiskárny, takže můžu zákazníkovi dát tištěnou verzi účtenky. Paráda, instalace podle vašich podrobných návodů bez problémů. Velikeré díky. Jen mám jediný problém. Tím, že jsem do mobilu přenesla certifikát FU, musím při každém použití mobilu zadávat 4místný PIN a nelze to odstranit./nebo nevím jak/ Nevíte co si s tím počít? Je možné vůbec PIN odemykání displeje odstranit? Ale to není problém EET plus ale toho certifikátu.Jinak přeji mnoho dalších úspěchů

  1. Roman Autor příspěvku

   Díky, bohužel takto na dálku nedokážu poradit. Zkuste menu „Nastavení“, dále „Zabezpečení“ a dále „Nastavit zámek obrazovky“. Nicméně pokud tam máte EET aplikaci, tak dodatečné zamčení telefonu není na škodu.

   1. Tomáš Hrabě

    Jedná se o zámek obrazovky, který zapne certifikát a přenese tam své heslo. Bohužel zámek nejde odstranit ani když odstraním uživatelské pověření = certifikát. Zřejmě nezbývá, než použít nějaké co nejjednodušší heslo, např. „aaaa“ (musí být min. 4 místa a alespoň jedno písmeno). Snad by to zmizelo při obnovení továrního nastavení, ale to je hodně drsné.
    Jinak chválím pana Bouchnera za jeho aplikaci. Snadno jsem rozchodil i tisk na Elio P100.

 9. Honza

  Když se přihlásíte na daňový portál – správa údajů evidence tržeb (se svým loginem a heslem), tak v sekci „certifikáty“ (podsekce „nápověda“) najdete schované PDF soubory ke stažení, kde jsou podrobné návody, jak nainstalovat certifikát do Windows, do Androida atd. Když se tím prokoušete, mělo by se to povést. Nebýt jednoho z těch nápovědních pédéefek, některé věci by mě ani nenapadly udělat. Jedno z velmi protivných úskalí je například to, že certifikát natvrdo vyžaduje, aby zařízení (mobil, tablet), na který si chcete certifikát nainstalovat, bylo zabezpečeno heslem, gestem či pinem. Pokud ho zabezpečené nemáte, certifikát se nenainstaluje. Grrrr… A tím zabezpečením se nemyslí PIN či heslo, které používáte při startu mobilu. Jde o zaheslování zařízení, pokud ho budíte z režimu spánku, tedy pokud chcete rozsvítit displej. Kdo je zvyklý budit mobil nebo tablet z režimu spánku tím, že přejede po displeji prstem, tak na to ať s nainstalovaným certifikátem zapomene.

  1. Roman Autor příspěvku

   Ten EET certifikát není třeba instalovat do telefonu. Stačí ho jen nakopírovat a pustit aplikaci EET Plus. Ta si ho pak najde a použije.

 10. Lamazou

  Dobrý den. Udělal jsem vše podle vloženého videonávodu. Na konci mi portál finanční správy nabídne stáhnout s koncovkou p12 a stejně se to stáhne do telefonu s koncovkou .pem
  Tel. Samsung A5 2016
  Můžete poradit?
  Děkuji

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den. Daňový portál dovolí stáhnout p12 jen na jeden pokus. Doporučuji vytvořit nový certifikát a zkusit to ještě jednou.

 11. Jaroslav Pek

  Dobrý den,
  omylem jsem si z telefonu vymazal vaší aplikaci, tudíž jsem přišel i o komunikaci s úřadem. Přes EET jsem už jeden účet vystavil ale teď nevím jak přijít k novému certifikátu. Ten co mi poslali z úřadu už nemám, ale ten má stejně jen platnost 3min. Jaký je prosím postup? Děkuji J.P
  Je to asi stejná situace, kdybych měl nový mobil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *