Tisk účtenek s EET Plus

Pokud používáte aplikace EET Plus, nemusíte si kupovat tiskárnu a tisknout účtenky.

Pokud ale přesto chcete tisknout, existuje více variant:

Tisk na bluetooth tiskárnách

Účtenky lze tisknout na malých přenosných tiskárnách, které můžete nosit sebou. Vhodná tiskárna je například  CASHINO PTP-II, nebo  Elio P100. Pokud chcete tisknout na těchto tiskárnách, doporučuji doinstalovat další aplikaci Tiskárna účtenek. Za tuto aplikaci žádám malý příspěvek 300 Kč za rok. Umožní Vám pohodlný tisk. Alternativně můžete tisknout také přes sdílení tiskárny, viz dále.

Tiskárna účtenek ke stažení:

undefined

Tisk na WIFI tiskárnách, cloud tiskárnách

Jedná se o tiskárny, které pravděpodovně máte již připojené k telefonu a máte nějaký program na tisk nainstalovaný. Typické WIFI tiskárny, cloud tiskárny atd. Tisknout můžete rovnou z aplikace EET Plus. Musíte mít telefon Android 4.4 a novější. Musíte mít aplikaci EET Plus ve verzi 1.17 a novější. V nastavení telefonu přidejte požadovanou tiskárnu a aplikace EET Plus účtenku po stisku tlačítka s ikonkou tiskárny vytiskne.

Tisk přes sdílení účtenky

Účtenku můžete sdílet do jiné Android aplikace a pak ji poslat emailem, sms, whatsapp, ale také ji poslat do specializovaného tiskového programu.

Stále tisk nefunguje?

Pokud předchozí varianty tisku Vám nefungují, můžete zkusit aplikaci PrinterShare, která nabízí široké možnosti tisku. V aplikaci EET Plus zvolíte sdílení účtenky a účtenku pošlete přímo do aplikace PrinterShare.

 

 

 

71 komentářů u „Tisk účtenek s EET Plus

 1. Rosťa

  Dobrý den bude aplikace spolupracovat s Wifi tiskárnami. Mám v telefonu aplikaci HP All-in-one Remote se kterou přes tiskárnu vytisknu cokoliv z telefonu. Ve Vaší aplikaci se ovšem nezobrazí ikona Zásuvný modul HP Print service a tisknout nelze.
  Děkuji

  1. Roman Autor příspěvku

   Zkuste si zítra nainstalovat novou verzi aplikace EET Plus. Měl by zde již fungovat přímý tisk.

 2. Mirek Decky

  Dobrý den, pokud nemám DIČ co mám použit pro variabilní symbol k EET+? respektive k plné verzi tiskárničky?
  Jinak jsem nastavil hlavičku diakritikou a bohužel z PTPII ji nevytisklo…

  1. Mirek Decky

   AA beru Z5 mslel jsem že DIČ má pouze plátce DPH, omlouvám se, řeším to pro otce.

 3. Miki

  Dobrý den, aplikace Printer share mi tiskárnu Cashino vůbec nenašel přes bluethooth. Co stím? díky.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, máte bluetooth verzi? Cashino se také vyrábí pro WIFI – to je dražší varianta.

 4. Petr Hurt

  Dobrý den, předem moc děkuji za Vaší aplikaci,vše funguje naprosto perfektně,již jsem Vám zaslal příspěvek 500 kč,jen místo DIĆ: CZ6501300212 jsem zaslal ičo:63178834,omlouvám se a ještě jednou moc děkuji Hurt Petr

 5. Jiří Seidel

  Dobrý den,
  je možné k aplikaci připojit síťovou tiskárnu?
  Máme
  https://www.profipokladny.cz/tiskarna-okprint-300-wi-fi-usb-cerna/
  .
  zkoušli jsme tisk přes
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fidelier.posprinterdriver
  ale tiskárna neřeže. Při test. stránce řeže normálně.
  .
  Máte odzkoušenou (doporučujete) nějakou termotiskárnu s řezáním?
  .
  Je možné nastavit přímý tisk na tiskárně hned po stisknutí tlačítka vystavit účtenku? Bez dalších tří kliknutí?

  Děkuji.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, máte WIFI tiskárnu, v nastavení telefonu ji přidejte jako novou tiskárnu. Poté Vám bude fungovat z aplikace EET Plus přímý tisk (zkontrolujte, že máte nejnovější verzi EET Plus, musíte mít také telefon s Androidem 4.4, nebo novější). S řezáním účtenek nemám zkušenosti.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, nepočitám s verzí pro iPhone. Udržovat dvě platformy současně by bylo obtížné.

 6. Jana

  Pěkný den,pane Romane.Rozhodla jsem se použít od března vaši aplikaci,která mi vyhovuje po všech stránkách a jsem ráda,že se našel někdo,kdo myslí i na nás.Moc vám fandím.Stáhla jsem si i tisk účtenek a ráda bych vám poslala platbu.Dobrovolný příspěvek za aplikaci budu posílat také.Ráda bych věděla,zda platba za tisk je rovněž dobrovolná nebo zda ji mohu zahrnout do účetnictví.Děkuji za odpověď.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, jsem rád, že jsem pomohl. Aplikaci „Tiskárna účtenek“ budete potřebovat jen pro tisk na bluetooth tiskárnách. Pokud máte jinou tiskárnu, tuto aplikaci nepotřebujete. Zde je platba 300Kč na rok. Pokud dobrovolně přispějete na aplikaci EET Plus, příspěvek se počítá automaticky i na aplikaci „Tiskárna účtenek“, takže stačí jen jedna platba. Pokud přispějete, pošlu Vám na email daňový doklad, jsem plátce DPH. Budete si moci odečíst DPH a doklad zahrnout do účetnictví. Nezapomeňte, že pokud jste podnikající fyzická osoba, můžete využít automatickou slevu 5000Kč na dani pro první rok.

 7. Honza

  Dobrý den, Romane, především chci poděkovat za vaši aplikaci, v téhle chvíli mi dost vytrhla trn z paty (nárazově totiž potřebuju mít v provozu až dvacet EET pokladen v jednom okamžiku – jde o pochozí prodejce na různých eventech a festivalech – a „investovat“ do dvaceti plně placených systémů prostě nejde, to bych mohl firmu rovnou zavřít). První z těch dvaceti kas, kterou beru jako zkušební, se mi s EET+ podařilo zprovoznit, ale problém nastal s tiskem. Systém je nainstalovaný na tabletu s Androidem 4.4.2, k tomu bluetooth tiskárna Cashino PTP-II. Tablet mi ukazuje, že je se zařízením spárovaný, ale aplikace Tiskárna účtenek tiskárnu nevidí (zato vidí tiskárnu „Kulík-Vaio“, která patří sousedovi, co bydlí za zdí :-)). Nevíte, čím by to mohlo být? Díky za odpověď.

  P.S.: Myslím, že málokdo z nás má s EET vynálezem přišedším z balkánského pekla dostatek praktických zkušeností. Třeba by stálo za to, zřídit na těchto stránkách jakési fórum, které by se týkalo praktického fungování systému. Ze zkušenosti, kdy jsem dva měsíce bombardoval české i slovenské úřady dotazy ohledně EET a trval na písemných odpovědích pokud možno s kulatým razítkem, vím, že ani pověření úředníci nejsou schopni odpovědět na základní otázky, a tak se vykrucují nebo vyloženě lžou, aby si usnadnili práci. Například získat „zjednodušený režim“ je často nadlidský úkol – například na FÚ pro Prahu 3 nikdo neví, na základě jakých podmínek se tento režim uděluje (dokonce neexistuje ani žádný formulář či žádost, kterou by mohl podnikatel vyplnit), takže úředníci pro jistotu všechny žádosti zamítají. Nebo: drtivá většina českých a slovenských berních úředníků neví nic o smlouvě mezi ČR a SR o zamezení dvojího zdanění, a tak agresivně nutí české rezidenty, kteří prodávají na Slovensku bez kamenné provozovny, do zřizování slovenského DIČ a zřizování slovenských registračních pokladen, ačkoli tito rezidenti mít slovenskou EET vůbec nemusejí… Atd., atd…

  1. Honza

   Tak už jsem to vyřešil sám. 🙂 Několik restartů všeho – bluetooth, tablet, tiskárna, vyndat baterku, zandat baterku, vystoupit z vozu, nastoupit do vozu – a po třetím pokusu to naskočilo. Doufám, že už to bude držet a tiskárna zůstane viditelná i zítra, až to celé zase zapnu. Protože kdyby ne, tak nevím, co si s tím počne ta holka s humanitním vzděláním, která to celé bude obsluhovat. 🙂 Asi jí nezbude než proklít Babiše do sedmýho kolene a prodávat „na pankáča“ jako za lepších časů.

  2. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, tak to jsem rád, že jsem pomohl. Jen pro jistotu připomínám, že pokud chcete mít dvacet pokladen, tak si musíte na daňovém portálu vygenerovat dvacet různých certifikátů. Proč to tiskárnu nenalezne netuším, zkuste vypnout zapnout telefon, vypnout zapnout tiskárnu. Zkuste jak se to bude chovat s jiným telefonem/tabletem. Fórum pro EET je dobrý nápad, vytvořím ho.

   1. Honza

    Díky, už jsem to rozchodil – jak jsem psal výše. Pokud jde o certifikáty, už jich mám vygenerovaných 32 pro mobilní provozovny plus další tři pro e-shopy – virtuální provozovny. Díky za fórum, hned tam hodím, jak se to má s EET na Slovensku.

   2. Petr

    Podle našeho názoru není potřeba mít více certifikátů. Dle par. 15 ZoET cituji: Podnikatel může mít jeden certifikát pro všechna svá pokladní zařízení nebo využít více certifikátů a mít např. certifikát pro každou svou provozovnu nebo pro každé své pokladní zařízení.

    1. Roman Autor příspěvku

     Více certifikátů pro více zařízení je požadavek aplikace EET Plus a ne FÚ. Je to z technických důvodů, aby aplikace dobře fungovala i bez internetu. Převevším jde o unikátnost kódu a čísla účtenky.

     1. Petr

      stáhnul jsem jeden vygenerovaný kód do více zařízení (pokladen), které jsem si označil jinými provozovnami a bude v tom problém?

     2. Roman Autor příspěvku

      Asi nerozumím, co myslíte tím „vygenerovaný kód“ ?

     3. Petr

      Pardon, myslel jsem certifikát. Ale bylo mi vysvětleno, že to nevadí. Nicméně našli jsme problém v tom, že si nemůžeme nastavit číslo pokladny. A to je problém.

 8. jirka

  Chci se zeptat půjde mi tisknout z mobilu přes usb kabel
  do tiskárny kterou používám pro pokladnu

  1. Roman Autor příspěvku

   Pokud se Vám podaří rozchodit aplikaci Printer Share, tak můžete tisknout přes Printer Share. Záleží také na tom, jakou tiskárnu máte. Pokud můžete tisknout přes WIFI, nebo Bluetooth, doporučoval bych spíše tento postup.

 9. Věra

  Dobrý den. Dnes mi přišel email potvrzující úhradu příspěvku pro přímý tisk na tiskárně CASHINO PTP-II. Mám dotaz, kdy a jakým způsobem bude odstraněn informační text z účtenky.
  Děkuji za info a přeji hezký zbytek dne.
  V. Hackerová

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, mělo by to zmizet automaticky. Pokud ne, restartujte telefon. Pokud by to nepomohlo, napište mi email.

   1. věra

    Díky za info, jakmile vytisknu první účtenku, zkontroluji, eventuelně dám vědět.
    Zdraví Hackerová

   2. Petr

    je k tomuto kroku (informační text na účtence) potřeba, aby byl na telefonu účet, tady e-mailová adresa, pod kterou se platba odešle? Proč se ptám: aplikace jsem stáhnul prodavačce na prodejně a následně odstranil svůj účet. Nyní bychom chtěli uhradit 300,-Kč za aplikaci tisku

    1. Roman Autor příspěvku

     Platba za doplňkovou tiskovou aplikaci je svázána s DIČ.Takže Vám to bude fungovat i po odstranění účtu.

   3. věra

    Ještě jednou děkuji, po prvním ostrém dni vše funguje podle přání FÚ a ostatních složek.
    Zdraví Hackerová

 10. Michal

  nebylo by možné, když je stvrzenka vytištěna, aby na ní nebyl onen odkaz na stránky „uctenka.xyz“

  škoda dvou řádků
  nebo je to jen v placené verzi ?

  díky
  M.

  1. Roman Autor příspěvku

   EET Plus je zdarma. Platí se jen za volitelný ovladač k bluetooth tiskárně. Nebo se platí dobrovolný příspěvek na vývoj a údržbu aplikace. Odstranit odkaz na uctenka.xyz teď nelze. Do nové verze EET Plus bych mohl umožnit toto vypnout.

 11. Martin

  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné brát i úhradu v EUR, pokud bych chtěl používat EET+? Pokud ano, jak nastavit?
  Děkuji

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, v EET se eviduje jen v CZK. Dle metodiky FÚ musíte platbu převést dle určeného kurzu do CZK a až tato částka jde na FÚ. V aplikaci EET Plus musíte přepočet kurzu udělat ručně – ideálně přímo na kalkulačce.

 12. Pingback: EET bez tiskárny? ANO! | EET Plus jednoduše zdarma

  1. Roman Autor příspěvku

   S touto tiskárnou nemám zkušenosti. Pokud se dá na této tiskárně tisknout z mobilu (to by měl vědět výrobce, nebo prodejce), tak z EET+ to určitě půjde také.

 13. Šárka

  Dobrý den,
  prosím o informaci, umí také EET+ také tisknout přes tiskárnu spojenou přes USB? Koupila jsem tuto tiskárnuhttps://www.alza.cz/xprinte-xp-q260-nl-usb-d4328341.htm?o=5 a nedaří se mi ji propojit s app. EET+.
  děkuji předem za odpověď.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, EET+ umí tisknout pouze na WIFI a Bluetooth tiskárnách a případně sdílet účtenku do jiné aplikace.
   Zkuste aplikaci PrinterShare (ta umí USB) a účtenku přes sdílení vytisknout.

 14. Roman

  Pokud odešlu účtenku elektronicky, je možné ji dodatečně vytisknout na tiskáně zrčené k tisku účtenek.

  1. Roman Autor příspěvku

   Účtenku je možné kdykoliv vytisknout ze seznamu vydaných účtenek.

    1. Roman Autor příspěvku

     Záleží jakou máte tiskárnu. Pro PTP bluetooth je potřeba nějaký ovladač tisku, protože telefony neumí s bluetooth tiskárnami nativně. Doporučuji aplikaci Tiskárna účtenek, kterou jsem vyvořil pro EET Plus.

     Další info zde.

     1. Roman

      Používám tablet Samsung a Vaši aplikaci pro tisk taky ale prostě mi to pořád nabízí jen formát A4 a nejde to změnit

     2. Roman Autor příspěvku

      Zkuste aktualizovat aplikaci EET+.

 15. Roman

  Já to zatím nepoužívám na ostro. Stáhnul jsem to asi ve středu 3.5. tak to je asi aktuální.

  1. Roman Autor příspěvku

   Tak to je divné, to by mělo jít, mě to funguje. Zkuste ještě tisk přes sdílení eet účtenky, dejte tam ikonku sdílení (napravo nahoře vedle tisku) a vyberte aplikaci „Tiskárna účtenek“. Vytiskne se to? Pošlete mi případně do emailu video, jak zkoušíte tisk.

 16. Blažková O.

  Dobrý den,
  několik lidí co mají obchod a byla u nich kontrola mi tvrdí, že účtenku tisknout musím a vždy jí položit před zákazníka. Prý jim to takto řekli pracovníci FÚ. Já se všech zákazníků ptám a mám vyvěšenou cedulku dle Vašeho vzoru. Můžete mi napsat přesně číslo paragrafu, kde píšou, že nejsem povinna ji tisknout, pokud to zákazník neyžaduje?
  Děkuji za odpověď

  Blažková O.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den,
   podívejte se například sem:
   http://www.etrzby.cz/cs/nejcastejsi-dotazy-zakazniku
   To jsou stránky provozované přímo GFŘ.

   Musí být účtenka vždy vystavena zákazníkovi v tištěné podobě?

   Ne. Účtenka musí být vystavena tomu, od koho evidovaná tržba plyne, a to nejpozději při uskutečnění evidované tržby. Zákon o evidenci tržeb neupravuje formát ani způsob předání účtenky zákazníkovi a tudíž podnikatel může vystavit účtenku i elektronicky (bez tisku a předat jí zákazníkovi, např. prostřednictvím e-mailu, MMS, přes bluetooth). Na této formě předání však musí být mezi zákazníkem a podnikatelem shoda. Nejčastěji bude docházet k předávání tištěných účtenek. Elektronické vystavení účtenky se uplatní zejména v situacích, kdy nedochází k fyzickému kontaktu prodejce a zákazníka (např. při nákupu zboží a služeb po internetu placených platební kartou).

   Každopádně musíte účtenku vždy zaevidovat. Ať už se tiskne či nikoliv. Pokud i přes to máte pochybnosti, EET Plus umožňuje účtenku i tisknout, levná blutooth tiskárna vyjde cca na 3000Kč.

 17. Vášek

  Dobrý den,
  nainstaloval jsem si EET Plus, následně jsem zaplatil 300 Kč a nainstaloval Tiskárna účtenek. Tiskárnu jsem v nastavení připojil přes bluetooth a udělal zkušební tisk. Vše funguje, ale chci Vás požádat o radu. Po nainstalování tiskárny se mi v aplikaci Tiskárna účtenek ukázala tato informace – Pokud používáte aplikaci EET Plus, máte nyní v aplikaci EET Plus k dispozici přímý tisk bez nutnosti sdílet účtenku. Znamená to tedy, že v aplikaci EET Plus zadám cenu produktu, kliknu na Vystavit účtenku a následně na VYSTAVIT ÚČTENKU A ODESLAT NA FINANČNÍ ÚŘAD a následně se účtenka vytiskne?
  Děkuji Vašek

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, ano, můžete si nastavit automatický tisk v EET Plus. Dejte tří tečky napravo nahoře (menu), poté „Nastavení“, dále „Nastavení tisku“ a „Automaticky tisknout účtenky“. Pak se to bude chovat tak, jak popisujete.

 18. Kristian

  Dobrý den , první řade bych chtěl pochválit za super zpracovaní a velmi jednoduchou instalaci .
  Mám tiskárnu epson tm-t20II pos printer což je klasická nesítová tiskárna ke které je přidělan sitoví modul ale bohužel díky tomu to neni klasicka wifi tiskarna tudiž u tohoto modelu jí u oficialní apk od epsonu nenajdu a nenašel jsem žadný jiný způsob jak jí dostat na seznam tiskaren aby se mi ukazavala ve vaší aplikaci ani prez printershare kde se mi sice ukaže že je v síti ale žadné drivery k pos tiskarnam TM neexistují , ovšem u jiných aplikací mi tiskarna funguje perfektne pri zadaní I.P budete tuto možnost doplnovat ?

 19. Munkho

  Dobrý den,

  jsem trochu ztracená. Jdu o víkendu na farmářský trh a potřebuji mít přenosnou tiskárnu účtenek na baterie.

  Bude mi s EETplus fungovat tiskárna Hoin HOP-E200?

  Díky moc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *