Nové fórum pro předávání zkušeností

Vytvořil jsem nové diskusní EET fórum pro předávání zkušeností s EET. Pokud máte dotaz, nebo chcete někomu pomoci, můžete diskutovat na adrese https://forum.eetplus.cz.

 

66 komentářů u „Nové fórum pro předávání zkušeností

 1. Honza

  JAK TO MAJÍ S EET ČESKÉ FIRMY, KTERÉ HODLAJÍ PRODÁVAT NA SLOVENSKU?

  Možná se vám stane, že některé ze svých tržeb budete „realizovat“ na území SR. Pokud tam máte kamennou provozovnu, tak se zřejmě nevyhnete slovenskému systému EET se vším, co to obnáší. Ale pokud ji nemáte, to znamená, že prodáváte třeba na stánku, máte podle všeho mnohem volnější ruce. Já osobně jsem se o to zajímal proto, že dělám rozličný servis českým kapelám – a k tomu patří například zajištění prodeje merchanisingu. Psal jsem i volal na slovenské úřady, jak je to s EET v případě, že český rezident prodává na Slovensku, a dostával jsem velmi nekonzistentní odpovědi. Na jedné straně jsem se třeba dozvěděl, že pokud si na Slovensku nezaložím firmu, prodávat tam nemůžu, na straně druhé mi jakási úřednice z berňáku řekla, že jako české firmy se mě slovenská EET vůbec netýká. Tak nějak jsem tušil, že ani jedno z toho není pravda. Nakonec jsem se probojoval ke stanovisku Finančního ředitelství SR, které už snad lze brát jako závazné. Tady ho kopíruji přesně tak, jak přišlo:

  Dobrý deň,
  Finančné riaditeľstvo SR k Vášmu podaniu z pohľadu zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dani z príjmov“) uvádza nasledovné:
  Registračnú povinnosť na daň z príjmov má podľa § 49a ods. 1 zákona o dani z príjmov len FO alebo PO, ktorá na území SR získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie a podľa § 49a ods. 2 zákona o dani z príjmov a FO, ktorá na území SR začala vykonávať inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo začala prenajímať nehnuteľnosť (okrem pozemku). Registračnú povinnosť má taktiež FO alebo PO, ktorá sa stala platiteľom dane (§ 49a ods. 3 zákona o dani z príjmov) alebo ktorej na území SR vznikla stála prevádzkareň (§ 49a ods. 5 zákona o dani z príjmov).
  V prípade štátov, s ktorými má SR uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, sa zdaniteľnosť príjmov posudzuje nielen podľa zákona o dani z príjmov, ale tiež podľa príslušnej zmluvy.
  V predloženom prípade vychádzame z predpokladu, že sa jedná o vyplatenie príjmu, ktorý bude plynúť od rezidentov SR rezidentovi ČR za činnosť (predaj na koncertoch a a festivaloch, ), ktorá bude vykonávaná na území SR.
  Zdaniteľnosť vyplatených príjmov na území SR sa v takomto prípade posudzuje nielen v zmysle § 16 ods. 1 zákona o dani z príjmov ale tiež podľa článku 7 Zmluvou medzi Slovenskou republikou a Českou republikou o zamedzení dvojitého zdanenia a zabránení daňovému úniku v odbore daní z príjmov a z majetku (uverejnená v Z.z pod č. 238/2003, ďalej len „zmluva“).
  Podľa článku 7 zmluvy zisky českého podniku podliehajú zdaneniu len v ČR, ak podnik nevykonáva svoju činnosť v SR prostredníctvom stálej prevádzkarne, ktorá sa tu nachádza. Ak podnik vykonáva svoju činnosť takýmto spôsobom, môžu byť zisky podniku zdanené v SR, ale iba v takom rozsahu, v akom ich možno pripočítať tejto stálej prevádzkarni. Výraz stála prevádzkareň je definovaný v článku 5 zmluvy a v § 16 ods. 2 zákona o dani z príjmov.
  Z uvedených informácií vyplýva, že český rezident dosiahne príjmy z príležitostného predaja na koncertoch a festivaloch na území SR.
  V prípade, že český rezident nebude svoju činnosť na území SR vykonávať prostredníctvom stálej prevádzkarne tu umiestnenej, jeho príjem nie je na území SR zdaniteľným príjmom ( § 2 písm. h) zákona o dani z príjmov). A český rezident v uvedenom prípade nemá registračnú povinnosť na daň z príjmov podľa zákona o dani z príjmov.
  Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti.
  V prípade ďalších otázok nás môžete kontaktovať na tel. č. 048/4393536
  S pozdravom,
  Ing. Jana Jezerčáková

  1. Lucie

   Dobrý den, sháním nutně novou eet pokladnu. Máte někdo nějakou ověřenou stránku, kde koupit? Potřebuji to co nejdříve. Děkuji

 2. Petr

  Zdravím ještě jednou,

  rozjeli jsme tržbu už „naostro“ s EET plus, zadali správně DPH21%, ale na účtence je jen částka, není DPH uvedeno,
  ani základ daně.. Kde je chyba? Na vzorové účtence dle FU má být DPH rozpočítáno..?!

  Děkuji za bezva aplikaci i info. Moc zdravím. Petr

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, díky:). Zkopíruji odpověď z jiného článku:
   EET účtenka má obsahovat náležitosti popsané zde: http://www.etrzby.cz/assets/cs/obrazky/vzorova_uctenka.jpg. Jedná se o položky, které jsou popsané v textu a vedou od nich šipky do účtenky. Viz http://www.eltrzby.cz/cz/nejcastejsi-dotazy, bod 18. Nic více. To aplikace EET Plus splňuje.
   Pozor ale, EET účtenka nenahrazuje daňový doklad, nebo doklad o koupi zboží. Pokud jste dosud vystavoval daňový doklad (plátce DPH), dělejte to stejně jako doposud, v tom se nic nemění, jen navíc vystavte EET účtenku.
   DPH zadávate, protože se musí posílat v datové zprávě na FÚ, na účtence ale nemusí být.

 3. Petr

  Ještě drobnou poznámku všem… doporučuji koupit levný tablet /TS Bohemia, 1499Kč/ a evidovat EET na něm, zůstává na provozovně a nezávisle na telefonu . Funguje bezvadně!
  Petr

 4. Radun

  Chtěl bych hrozně moc poděkovat za tuhle aplikaci a stránky s vysvětlením.
  Za 20 min vše bez problému zprovozněno a ušetřeno za tiskárnu.Blbouni jsou jen IT borci co makaj pro finančák.
  Tudíž bych chtěl finančně podpořit Váš projekt. Napište mi do mailu jak. Díky moc Radun 🙂

 5. lucie

  Chtěla bych jen poděkovat, klobouček pane, před takovými jako jste vy. Určitě i pošlu nějaký peníz, jste jednička Lucka

 6. Pavel

  Vidím, že nevíte, kam dřív skočit. Mně vše funguje už týden. Jen dnes chvíli asi vypadl FU. Okolní obchody ale jely. Já čekal na FIK. Psalo to, že se nemuže spojit s FU.
  Wifi OK. Zatím jsem vydával učtenky s tím šíleným kodem. Za hodinu jsem to zkusil znovu. Spojování trvalo déle než obvykle, pak vše OK. Neklesejte na mysli, když někdo hackne FU. Vydržať.

  Jenom prosím ZVĚTŠIT číslice, znaky a nápis na tlačítkách. Při prodeji to musím hledat, a to mám obří tablet. Mockrát děkuji. Jste skvělý
  Manželka Vám děkuje za nové neverrending number na displeji. Pavel

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji:)
   Možná FÚ má slabé chvilky. Pošlete mi prosím do mailu kód nějaké účtenky, kde jste čekal na odpověď, jestli ho máte. Pro jistotu se na to podívám. Můžete mi prosím poslat fotografii obrazovky, jak to na Vašem tabletu vypadá?

 7. Marian

  Jelikož mám mobil v opravě tak jsem si pujčil a nainstaloval jsem opět eet+ i tiskárnu vše je v poho akorát na pokladně nejde přehled tržeb (tedy nezobrazuje předešlé tržby jen ty nové) tak nevím zda-li je to závada nebo to bude vždy když přeinstaluji eet+.Jinak nemohu jinak než velice poděkovat ,šlape to prefektně.

  1. Roman Autor příspěvku

   Toto je to vlastnost aplikace, účtenky se po přeinstalaci nenačítají. Pokud nutně potřebujete přehled účtenek, můžete si ho stáhnout přímo z daňového portálu FÚ. Pokud dostanete telefon opravený a budete chtít telefon znovu používat, proveďte na starém telefonu znovu připojení na FÚ a nový telefon už nepoužívejte. Pokud byste chtěl používat oba dva telefony zároveň, vytvořte si pro druhý telefon nový certifikát.

   1. Roman Autor příspěvku

    Nedá se mi to na mém telefonu nasimulovat, ale asi vím, kde byl problém. Prosím aktualizujte si EET Plus na poslední verzi 2.22. Napište mi prosím email, zda to pomohlo.

    1. Lukšík

     Dobrý den,
     reguji na hlášku eet+ se zastavila po vystavení první účtenky píšete aktualizovat na verzi 2.22 v google play. Ale já vidím akuální verzi v google play verzi 2.21. Jak lze teda aktualizovat na vámi uvedenou verzič. 2.22

     Díky za odpověď

     Lukšík

     1. Roman Autor příspěvku

      Bohužel na Google Play to trvá, zkuste to za pár minut. Omlouvám se.

  1. Roman Autor příspěvku

   Chyba v nové verzi, prosím aktualizujte si z Google Play na poslední verzi 2.22.

 8. Tomas

  Dobrý den,
  aplikace je skoro dokonalá. Mám však dvě přání.
  1. aby sdílení např. do emailu mělo také grafický formát jako je v aplikaci. Bude to vypadat více důvěryhodně.
  2. Uvítal bych aby bylo možné souběžně vystavit velmi jednoduchou účtenku.
  Za takovouto plnou aplikaci bych klidně zaplatil. Ve spojení s EET mi přijde jako perfektní, zákazníkovi účtenku poslat třeba na email či jinam. S EET kódem bude unikátní, důvěryhodná.

  Jedná se o účtování v terénu, kde tisknout nikdy nebudu. A jiným účtenkám jsem se vyhýbal i doposud.

 9. Hanka Benešová

  Moc děkuji za EET+. Mám ho v mobilu a šlape libově. Jen mám problém, když potřebuji zneplatnit účtenku z předešlého dne, už ji nenajdu. Poradíte? Díky Hanka

  1. Roman Autor příspěvku

   O tom problému vím, seznam účtenek je omezený. V nové verzi chystám toto omezení zrušit. Pokud ale chcete jen zneplatnit účtenku, stačí vystavit novou se zápornou částkou. Jen je potřeba dát pozor, abyste dodržela stejnou sazbu DPH, jako na plusové účtence. FÚ nevyžaduje žádné párování k původní účtence.

 10. Petr

  Dobrý den, aplikaci jsme bez problémů rozchodili a po několikadenním používání se dnes objevila hláška: EET Plus se zastavilo. Nedošlo k odeslání informací na FÚ. Nepomohl restart mobilu. Můžete poradit?

  1. Roman Autor příspěvku

   Proveďte prosím aktualizaci aplikace EET Plus z Google Play. Aktuální verze je 2.22 Pokud by to nepomohlo, napište mi email.

 11. Vizváryová Kateřina

  Dobrý den, předem děkujeme za vaši aplikaci, zatím vše OK. Jen malý dotaz, dají se vystavené účtenky v mobilu mazat? Nikde jsem tu funkci nenašla.
  Děkuji za odpověď
  Katka V.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, zatím to jednoduše nejde. Beru to ale jako námět na rozšíření do další verze aplikace.

 12. Jana

  Dobrý den, děkuji za aplikaci k EET. Prosim o radu. V provozovně jsou některé platby přez pověření. V přehledu tržeb ale není možné rozlišit, které tržby byly na jaké IČO. A přehled za minulý den, kde jsou tržby uvedeny podle jednotlivých účtenek, se mi nezobrazí celý den, ale např. jen poslední dvě hodiny. Můžete mi prosím poradit? Děkuji Jana

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, přehled tržeb zatím nezapočítává platby v pověření. Zobrazuje tedy součty na Vaše DIČ a na pověření již ne. Předpokládám, že toto dodělám do další verze aplikace EET Plus. Pokud to potřebujete urgentně, přehled si můžete také stáhnout přímo z daňového portálu.

 13. Lenka

  Dobrý den, super apka, funguje mi bez problémů. Děkuji. Na můj sem tam příjem v hotovosti perfektní! potřebovala bych poradit ohledně platby v Euro. Lze nějak zadat, případně do budoucna poresit? Předem děkuji za odpověď Lenka

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji. Do systému EET lze zadávat jen platby v korunách. Dle metodiky FÚ je nutné platbu v EUR přepočítat dle kurzu na CZK a evidovat CZK. V EET Plus musíte přepočet na koruny udělat ručně na kalkulačce.

 14. Pavel

  Dobrý den.
  Když něco skvěle funguje, tak to prosím neměňte!
  30.3. jste opět aktualizoval /přímý tisk/ už podruhé v březnu nám kompletně spadla kasa /fronta a nervy/. Android aktualizoval přes Wifi vše co mohl včetně EET+. Vše totálně mrtvé. Ani další dva
  mobily, které běžně paralelně fungují, nebyly schopné nic odeslat ani tisknout. Asi za hodinu jako minule a po restartech všeho možného se to chytlo a OK. Zřejmě kolize při současné aktualizaci EET+ ,Služby Google play a odesílání účtenky na FÚ.
  Nejdou zablokovat veškeré aktualizace?
  Jsem za EET+ rád a stačí mi taková jaká je teď.
  Děkuji Pavel

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, jestli tomu dobře rozumím, problém je, že máte zapnutou automatickou aktualizaci všech aplikací v telefonu. Aktualizaci doporučuji pravidelně provádět, ale pouze ručně někdy v klidu po pracovní době. Vypněte si proto automatické aktualizace.

   Doporučený postup (závisí na konrétním telefonu): Nastavení->Informace o telefonu->Aktualizace softwaru->Menu->Nastavení->Automaticky aktualizovat aplikace nastavit „Vypnuto“.

   Způsob aktualizace neovlivňuje EET+, ale Vaše nastavení telefonu.

 15. Tomas

  Dobry den, da sa v aplikacii zistit ktore vsetky uctenky sme vydali za historicke obdobie (nie iba jeden mesiac)? Ak nie v aplikacii kde sa to da zistit?

  Vdaka.

  Tomas

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, v aplikaci EET Plus se zobrazují zatím jen součty za den, měsíc a rok.
   Nicméně kompletní přehled všech vydaných účtenek získáte přímo na daňovém portálu. Tam jsou přehledy k dispozici se zpožděním.

 16. Petr

  Dobrý den
  Mám internetový eshop. V případě že zaeviduji platbu pomocí Vaší aplikace, vytisknu fakturu z eshopu kterou opatřím razítkem s informací kde jde dohledat eet účtenku a vepíšu do razítka číslo třeba VVYC-5212.
  Splním tím zákonnou povinnost?

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, ano, zákon nepředepisuje formu EET účtenky, může být takto elektronická. Pozor ale, pokud zákazník s touto formou nesouhlasí, musíte být vždy připraven dát účtenku na papíře. Buď vytisknout, nebo v nejhorším případě ručně přepsat.

 17. Jirka

  Dobrý den,
  prosím, kde v aplikaci najdu přehled tržeb s možností exportu do excelu?
  Děkuji
  Jirka

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, ikonka nahoře vpravo, hned vedle tří teček, dále ikonka na sdílení a vyberte emailového klienta. Poté si pošlete email sám sobě a v příloze bude CSV soubor.

 18. Adéla

  já si musím taky nějakou eet koupit, protože pomalu a jistě se to blíží i na trhovce a já bych to chtěla mít už za sebou… může mi prosím tady někdo z vás zkušenějších ohledně eet pokladny poradit? co kde a jak? díky moc

   1. Adéla

    Děkuji moc, koukala jsem se a už jsem si dokonce i jednu kasu vybrala, tak snad to bude v pohodě a budu to mít bez problémů 🙂 nerada bych si tím kazila své podnikání

    1. Adéla

     já jsem si taky asi před dvouma měsíci založil obchod a kupoval jsem i kasu a nemusí být vůbec nijak promakaná nebo tak něco… a docela mi práce s ní jde, takže cajk 🙂

 19. Hynek

  které ty kasy za to stojí? nerad bych udělal při výběru chybu 😀 přece jenom je to nějaká investice, která by měla nějaký ten rok vydržet…

 20. Silvie

  Od včerejška nefunguje zadávání položek v aplikaci, čím to může být?? Předtím vše jelo v pořádku… Děkuji za odpověď.

  1. Roman Autor příspěvku

   Vyřešeno přes email. Pravděpodobně došlo místo na telefonu. Pomohla reinstalace telefonu.

 21. Eva

  která teda ta pokladna je dobrá? s kterou jste spokojení? já jsem se tak nějak koukala po internetu a našla jsem pár zajímvých, ale nedokážu posoudit jestli jsou dobré…

 22. Petr

  já mám zatím teda dobré zkušenosti, ani jednou se mi nestalo, že by bylo něco s kasou špatně, ale člověk to musí teda prostudovat a umět s tím pracovat…

 23. Adam

  a opravdu nějaká fakt kvalitní pokladna? která má v sobě i tiskárnu, profi prostě aby stála za to 🙂

 24. Štěpán

  Dobrý večer,prosím Vás potřeboval bych poradit.Nejsem plátce DPH ale pár měsíců jsem měl nastaveno že eviduji tržby i s DPH,teď mi přišel dopis že to musím opravit,hned jak dopis přišel tak jsem to přenastavil,takže už je to ok.Teď ale musím ty položky opravit za těch pár měsíců.Prosím nemáte s tímto problémem nějakou zkušenost?Mohl by jste mi prosím poradit jak to opravit Děkuji za odpověď Štěpán

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý večer,
   oprava špatné evidence DPH u EET se provádí tímto způsobem:
   (doporučuji předem zkonzultovat s FÚ)

   • Vyjeďte si přehled účtenek a to buď v EET Plus, nebo na daňovém portálu
   • Sečtěte si součet účtenek v DPH 21
   • Vystavte zápornou účtenku s tímto součtem v 21% DPH – tím uděláte opravu a DPH nulujete
   • Vystavte kladnou účtenky s tímto součtem bez DPH – správná evidence EET bez DPH
   • Opakujte postup pro 15% DPH, pokud třeba
 25. Libuše

  Dobrý den,
  jak zadat platbu kartou? V aplikaci jsem našla pouze u již zaevidované platby, jako označit platbu kartou, ale jak to zadat, aby se to spárovalo s platebním terminálem?
  v mobilu mám apku sum up – terminál. Mám to zadat přes eet plus , aby to odešlo na FU a zvlášť zapnout apku terminálu a zadat částku a provést platbu, ale to pak budu mít dvojitý příjem ne? Nebo jen přes terminál, ale to zase nebude kód FU?

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den,
   V EET Plus můžete označit platbu kartou. Slouží to jen k Vaší evidenci ve výsledném přehledu tržeb (Excel). Platby kartou označovat v EET Plus nemusíte, je to jen na Vás. Na finanční úřad se tato informace neposílá.
   Od 1.3.2018 není povinnost evidovat platby kartou, takže buď použijte sum up, nebo EET Plus, podle toho, zda příjem je kartou, nebo hotově. Můžete také evidovat platby současně jak v sum up, tak v EET Plus. Záleží, jak Vám to vyhovuje.

 26. Štěpánka

  Dobrý den,
  Máme EET na malém pohostinství,je ale od začátku problém s odesílám na FÚ.Máme už 3x z FÚ nové licence ,ale prostě nám to FÚ neodchází.Nastavený to máme taky dobře…Jinak vše funguje bez problému ,ale…..Poradí nám někdo..??? racapu.ccz@seznam.cz ,Kontrola ,už na nás byla, teď čekáme jak to dopadne.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, pravděpodobně máte problém s internetovým připojením. Ověřte funkčnost internetu, případně napište email přímo na tp@eetplus.cz a do emailu připište svoje DIČ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *