EET pro malé živnostníky

Pokud patříte mezi malé živnostníky a prodáte měsíčně malé množství zboží, zavedení EET není nic příjemného. Je to další překážka v už tak ustaraném podnikání. Jestliže nechcete řešit žádné složitosti a stačí vám pouze jednoduchá evidence EET, aplikace eetplus je určena právě pro vás. Můžete použít váš stávající chytrý telefon, nebo si v rámci daňové úlevy pořídit  telefon nový. A pokud budete mít speciální telefon, není třeba platit za další internetové připojení. Pořizovat si tiskárnu také není třeba. Aplikace eetplus je určena především pro malé živnostníky, kteří nepotřebují žádné speciální funkce a chtějí mít vše co nejjednodušší. Pokud ale hledáte speciální funkce jako sklad, evidence stolů, nebo máte více zaměstnanců, je lepší investovat do kvalitní specializované pokladny. V tomto případě pro vás aplikace eetplus není vhodná.

Zanechte zprávuPetr

3 roky ago

Dobrý den, nejdříve bych vám chtěl poděkovat za zdařilou aplikaci, kterou jsem začal používat ve své hospůdce do doby, než si pořídím normální kasu (ale jakou.) Po delší době používání jsem zjistil, že mi vlastně vyhovuje, jen bych měl pár drobností a připomínek na vylepšení, aby se mohla stát zcela dokonalou.
1. Dobrá je rozdílná volba DPH, jen je to na druhé straně, která je jinak prázdná malým písmem a blízko u sebe, někdy se překliknu. Já bych navrhl následující: na první straně s kalkulačkou logo EET+ vymazat, na jeho místo posunout „NOVÁ ÚČTENKA“ A „VYSTAVENÉ ÚČTENKY“, čímž by vzniknul řádek, do kterého bych dal 4 tlačítka sazby DPH. Po jejich stisknutím by se údaje rovnou odeslali na FÚ a rovnou by se zobrazila účtenka s jednotlivou sazbou DPH. Celou druhou stranu bych zrušil. Tímto se ušetří několik zbytečných kliků, které jsou hlavně zdlouhavé, když celý stůl chce zrovna platit naráz a mají piva i limonády, což jsou pro mě 2 účtenky, myslím že do budoucna by to šlo taky nějak vyřešit, aby 2 sazby mohly být na jedné účtence, ale nevím, jestli je to ze zákona možné. Pokud by se to takto udělalo, bylo by zbytečné velké tlačítko „VYSTAVIT ÚČTENKU“ místo které bych dal 2 tlačítka M+ a % na slevu. Tlačítko MR bych přepsal na MRC. Vznikla by plnohodnotná kalkulačka, která se nemusí používat jenom na EET. Tlačítko % by bylo na slevu, tzn. když bych dal 10% a cena by byla 100, tak by ze stovky to napsalo 90. Já to sice nepoužiji, ale asi hodně živnostníků dává slevy, tak by jim to pomohlo.
2. Po vyjetí účtenky bych pod ní do volného prostoru dal 3 tlačítka:
Jedno by bylo „NOVÁ ÚČTENKA“, aby to přeplo hned na novou (kalkulačku), druhé bych dal „TISK“, až ho doděláte a třetí bych dal „SDÍLET“. Značka pro sdílení vpravo nahoře je taktéž mrňavá a kolikrát se trefím vedle. (prostě využít více plochu, kde zvětšit nejpoužívanější tlačítka)
3. Taktéž vidím problém s diakritikou a to nejen u vaší aplikace, ale i u jiných aplikací, některé mají tlačítko tisk bez diakritiky, což u sdílené tiskárny přes QUICK PRINT nejde. Myslím si, že napsat „Uctenka“ místo „Účtenka“ nikoho nezabije, nebo někde v nastavení zadat zobrazování účtenek bez diakritiky. Vypadalo by to lépe než s několika nečitelnými znaky. A jako poslední by bylo dobré do účtenky možnost vložit hlavičku a patičku, aby si každý mohl napsat třeba logo své hospůdky.
Tímto jsem se úplně vyčerpal, jsou to jenom náměty na vylepšení, kdyby se alespoň něco v budoucnu povedlo, bylo by to super. Za takouvouto vylepšenou aplikaci bych byl ochoten i klidně jednorázově zaplatit. S pozdravem Petr Navrátil

Roman

3 roky ago

Dobrý den, moc děkuji za tipy z reálného provozu, zkusím se nad tím zamyslet a aplikaci vylepšit. Jinak obecně je možné, aby na účtence bylo více sazeb, aplikace EET Plus zatím umožňuje jen jednu sazbu a to proto, aby bylo vystavení účtenky co nejvíce jednoduché. Máte ale pravdu, že v kombinaci limo a pivo je to problém.

Max

3 roky ago

Dobrý den, přečetl jsem si připomínky od Petra a plně se s nimi ztotožňuji. Kdyby se podařilo vložit 2 sazby na jednu účtenku, strašně by to ulehčilo provoz. Taktéž se přimlouvám za zrušení druhé stránky, mě by se líbilo používat jenom první stránku a to tak, že zadám 25 (pivo) a zmáčknu 21dph, nic se neděje, potom zadám 20 (limo) připočte se to k pivu a takto zadám celý účet, vždy se částka připočítává a tajně si to pamatuje sazby dph, které pak obě hodí na jednu účtenku. Někde bych pak dal to nejdůležitější tlačítko (třeba místo rovnáse, rovnáse by nahradily dané sazby dph), které by odeslalo jednu účtenku s dvěma sazbami dph na FÚ a rovnou by vyjela účtenka, tzn. pro mě i ta třetí stránka s účtenkou je zbytečná, když používám tiskárnu. Kdyby byla jenom jedna stránka, bylo by to super. Chápu, že ti co přepisují kód na předem vytištěné lístky ji potřebují, také jsem to zkoušel, ale přešel jsem k bluotooth tiskárně. Myslím si, že 90 procent uživatelů vaší aplikace budou, nebo již využívají tiskárny. Tím je zbytečné, aby na účtence byl odkaz, kde se účtenka najde a váš kód pro zobrazení. Hlavička a patička by se hodila. Nevím, ale ideální by byly 2 varianty aplikace, jedna s tiskárnou a jedna bez ní, nebo to specifikovat v nastavení. Problémy s diakritikou mám taktéž. Prostě to co nejvíce zjednodušit a zrychlit a maximalizovat tlačítka, aby byl efektivně využitý celý prostor plochy. Děkuji za pochopení, až vyjde nějaká aktualizace, vyzkoušíme a uvidíme. Budeme vám pomáhat zkušenostmi z ostrého provozu. S přáním hezkého dne Max Svoboda.

Roman

3 roky ago

Dobrý den. Zkusím se nad tím zamyslet. Možná ten zjednodušený zápis DPH by šel zapnout v nastavení. Diaktritika bude vyřešena v nové verzi, snad už dnes. Jen bych se zeptal, jakou bluetooth tiskárnu používáte a jestli byste ji doporučil i ostatním. Díky.

Roman

3 roky ago

Dobrý den,
zkoušel jsem Vám poslat ještě email, ale na zadanou adresu email nelze poslat.

Max

3 roky ago

Dobrý den, dlouho jsem tuto mailovku nepoužíval a oni mě zrušili účet. Můžete mi napsat na maxsvoboda1@seznam.cz. Co se týče tiskárny tak jsem ji koupil za 40 dolarů neznačkovou v číně na aliexpresu a určitě bych ji nikomu nedoporučil, protože funguje jenom v některých eet programech a jsou s ní problémy (diakritika atd, ale to bude i s ostatními). Taky bych si klidně nechal poradit a koupil novou, ale jakou. Třeba program eet fik má kompaktibilní tiskárnu Rongta RP58BU Bluetooth. Takže by nejlepší bylo, kdybyste udělal podporu bluetooth tiskárny a dle vyzkoušení byste zadal nějaký typ, se kterou by váš program spolehlivě fungoval. Já bych si ji potom klidně koupil (pokud by nefungovala moje neznačková). Jsem rád, že se pokusíte naše připomínky implementovat do nových verzí, rád vám budu nápomocen. S pozdravem Max

Karla ruzickova

2 roky ago

Je to motna spis dotaz. Chtela jsem se zeptat jak je to s oznacovanim doh. Chapu ze sazba dph je odesilana na financi urad, neni videt na uctence, ale je pak videt v excelove tabulce jam se daji uctenky exportovat? Dekuji.zatim mam v mobilu zkusebni verzi tak tam zatim jeste ani nemuzu zadat sazbu dph.

Roman

2 roky ago

Ano, sazba DPH je vidět v Excelové tabulce, kterou Vám vyexportuje EET Plus.

Jiří

2 roky ago

Dobrý den. Lze prosím mít jeden účet u Vás a
na něj naparovane dva mobily a jeden PC. Aby byla celková částka na jednom jediném účtu a ne na všech jen část? Případně, jak to nejlépe řešit. Moc děkuji za reakci i když je mi jasné, že toho mate k řešení hodně.

Roman

2 roky ago

Dobrý den, jestli chcete celkový přehled přes všechny zařízení, můžete ho získat přímo na daňovém portálu, viz https://eetplus.cz/2016/11/20/kontrola-vykazu-eet. Více informací, jak mít EET Plus na několika zařízení naleznete zde: https://eetplus.cz/caste-otazky-a-odpovedi/

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

EET-Plus-logo-3-w-400px

Kontaktní informace

Roman Bouchner

eetplus s.r.o.
Bratranců Veverkových 587
Zelené Předměstí, 530 02 Pardubice
IČ: 06675301, DIČ: CZ06675301

Technická podpora
email: tp@eetplus.cz

EET Plus jednoduše zdarma © 2019. All Rights Reserved.   Design: Ing. Pavel Křivka