EET a COVID-19

Kvůli koronaviru nebude finanční správa tři měsíce udělovat pokuty za opožděnou registraci k EET. Díky tomu podnikatelé získávají další čas navíc. Fakticky třetí a čtvtá vlna EET tedy začíná od 1.8.2020.

Nové 2.4.2020: Povinnost evidovat EET se pozastavuje. To platí pro všechny podnikatele, nezávisle, v jaké vlně EET jsou. Znovu evidovat EET bude nutné až za 3 měsíce od ukončení nouzového stavu. Záleží na tom, kdy se nouzový stav odvolá, aktuálně bude pravděpodobně do 1.května 2020. Povinnost EET tedy začne pravděpodobně 1.srpna 2020.

Nové 28.4.2020: Nouzový stav bude do 17. května. Povinnost EET tedy začne pravděpodobně 17.srpna 2020.

Nové 6.5.2020: Povinnost EET bude odsunutá na konec roku 2020. Kontroly k EET začnou až od 1.1.2021.

Znamená to, že nemáme evidovat EET? Záleží na zvážení podnikatele. Doporučuji evidovat. Máme pak díky EET Plus větší přehled o tom, co má jít do daňového přiznání a nehrozí, že zameškáme nějaký termín, který se stále mění. Navíc si v klidu vyzkoušíme EET a až to bude naostro, tak nás nic nepřekvapí.

Platíte jinde velké měsíční poplatky za EET, aniž byste měli tržby? Neplaťte je, přejděte v karanténě na EET Plus a nemusíte někam chodit, nebo něco platit. Platba za EET Plus je dobrovolná.

Pokud máte teď v karanténě více času, využijte ho. Doporučuji si v klidu zprovoznit EET. Aplikaci EET Plus můžete nainstalovat a zprovoznit přímo z pohodlí Vašeho domova, aniž byste museli někam chodit a cokoliv platit. Až se uvolní karanténa, určitě budete chtít věnovat čas důležitějším věcem než EET.

Jak zprovoznit EET přímo z domova v deseti minutách naleznete v tomto videu.

Zanechte zprávuZdeňka Tučková

9 měsíci ago

Dobrý den, pane inženýre.
Jsem Vaším (platícím) klientem, a to hned 2x.
Uvažuji, že EET spustím podle plánu k 1.květnu – nebo alespoň prověřím praxi bez hrozby sankcí.
Ráda bych se před zprovozněním naostro zetpala či poprosila, zda je možná úprava programu:
1) velmi by se mi hodilo, kdyby bylo možné, aby si moje kolegyně mohly ke konci dne zkontrolovat součet tvržby za daný den, ale neviděly k tomu den předchozí a další ukazatele k tomu přiřazené, které jsou zaheslované.
2) Vzhledem k tomu, že nejsem v provozovně denně, hodilo by se mi, kdyby mi kolegyně mohly k závěru dne poslat hlášení o tržbě (mám tzv. pětidenní režím, takže podívat se na portál FÚ věc neřeší). Myslím přesně ten součet, který by mohly samy vidět – viz bod jedna.
3) V roce 2016 jsem chvíli používala Váš program EET plus, než jsem prchla a schovala se jako minoritní činnost k činnosti, která byla hlavní a ještě nepodléhala EET. V té době se mi povedlo zprovoznit tiskárničku, kterou jsem si na Vaše doiporuční vybrala. Bohužel letos se mi to znovu nepovedlo. Mohu Vás požádat o pomoc? Jakou cestou bych se s Vámi za tím účelem mohla spojit?
Velmi děkuji.
Tel. 775 213 959

Roman

9 měsíci ago

Dobrý den,
řešení je jednoduché. Nainstalujte si EET Plus na svůj mobil. Po nastavení certifikátu budete moci na svém mobilu stisknout tlačítko „Poslat vše do emailu“ a veškeré tržby Vám dorazí na email v Excel souboru. Tedy i tržby, které zaevidovaly kolegyně na jiném telefonu. Kolegyně Vám pak nemusí nic posílat a Vy budete mít přehled tržeb okamžitě k dispozici.
Co se týče tisku, aktualizujte aplikaci EET Plus. Poté dejte menu (tři tečky napravo nahoře), Nastavení, Nastavení tisku, Nastavit tiskárnu, Bluetooth a vybrat tiskárnu. Pokud to nefunguje, zkuste vypnout a zapnout telefon, vypnout a zapnout tiskárnu. Pokud ani to nefunguje, napište mi na email tp@eetplus.cz a zkusím pomoci přes email.

Nejnovější příspěvky

EET-Plus-logo-3-w-400px

Kontaktní informace

Ing. Roman Bouchner

eetplus s.r.o.
Bratranců Veverkových 587
Zelené Předměstí, 530 02 Pardubice
IČ: 06675301, DIČ: CZ06675301

Technická podpora
email: tp@eetplus.cz

EET Plus jednoduše zdarma © 2020. All Rights Reserved.   Design: Ing. Pavel Křivka