Jak se přihlásit k EET?

Abyste vůbec mohli začít používat EET, je nutné získat přístup do portálu EET.  Portál EET je webová aplikace ministerstva financí, kde si můžeme evidovat provozovny a vytvářet certifikáty pro provozovny. Zní to složitě, ale nebojte se, nebudeme to komplikovat. Nejvíc důležité je  získat přístup do portálu EET  a to tak, že o něj požádáme.

Pokud nemáme datovou schránku, tak nejlepší bude se stavit osobně na finančním úřadě. Zde dostaneme obálku s přihlašovacími údaji. Je to jednoduché, ale musíme osobně na úřad.

Jestliže máme datovou schránku, můžeme si cestu na úřad ušetřit. A kvůli tomu se vyplatí číst následující text a prokousat se nepřehledným formulářem na daňovém portálu:)  Klikneme na stránku daňového portálu. Klikneme na tlačítko „ŽÁDOST O AUTENTIZAČNÍ ÚDAJE DO EET“. Možná se nám zobrazí varování, že spojení není zabezpečeno. Pokud se tím nechceme zabývat, potvrďme výjimku. Pokud to chcete vyřešit, podívejte se na stránku postsignum.cz, kde je pokyn, jak to řešit. Pokud vás zajímá, proč je to tak složité, tak vězte, že ministerstvo financí používá certifikační autoritu, které okolní svět nedůvěřuje. Vtipné, že? Vraťme se ale zpět k registraci. Poté se objeví trochu nepřehledná stránka. Formulář má čtyři části: Záhlaví, Poplatník, Zabezpečení a Závěr. Mezi těmito stránky lze přepínat trochu nelogicky pomocí menu vpravo dole.

danovyportal

Takže vyplníme všechny požadované kolonky a na konci v sekci Závěr odešleme formulář. Při odeslání budeme muset vyplnit přihlašovací údaje do datové schránky, aby finanční úřad věděl, že jsme to my. Uff, máme to za sebou.

A to je vše, gratulujeme – jakmile dostaneme přihlašovací údaje, máme půl cesty za sebou. V dalším kroku musíme získat certifikát k EET.

A ještě jedna rada na závěr. Neodkládejte zbytečně registraci. Až to budou všichni dělat na poslední chvíli, budou počítačové systémy přetížené, finanční úřady přeplněné. Tak je lepší si registraci udělat v klidu, než potom stresovat.

Jestli máte k tématu nějakou otázku, napište do komentářů, pokusím se text vylepšit.

 

 

 

11 komentářů u „Jak se přihlásit k EET?

 1. Fišera

  Dobrý den vse jsem vyplnil a odeslal chci se zeptat zda ted ještě musím na FÚ nebo přijde certifikát emailem. Ještě se zeptam zda je vse zdarma. Předem děkuji Fišera

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den
   Pokud máte datovou schránku, počkejte na přihlašovací údaje, které vám FU zašle. Jakmile budete mít přihlašovací údaje, postupujte dle návodu jak získat cettifikát EET.
   Aplikace EET Plus je zdarma.

 2. Helena Tichá

  Dobrý den, jsem malý živnostník, nemám datovou schránku, ale kvalifikovaný certifikát, stačí to k přihlášení k EET nebo musím osobně na FÚ?
  Další dotaz: Provozuji malý salon se svatebními a společenskými šaty, které půjčuji nebo prodávám. Platba je vždy hotově. V provozně není kancelář s PC, PC s SW mám mimo provozovnu. V salonu není pevně stanovená provozní doba, zákaznice se objednává na určitou hodinu. Mimo tuto dobu v salonu nikdo není. Je možné dát zákaznici „ruční“ účtenku a tuto následně do cca 1 hodiny odeslat jako tržbu do EET a e mailem poslat účtenku zákaznici (případně mms)? Podotýkam, že se jedná o malý salon na malém městě, salon mám otevřený od 10/2016 a bohužel, ještě žádnou tržbu nemám a odhaduji, že budu mít tržbu cca jednu měsíčně. Systém EET asi „nezajímá“ objem tržeb, jedná se mi proto pouze o to, zda je možné použít výše uvedený postup odeslání tržeb do EET.
  Předem děkuji za informace.

  1. Roman Autor příspěvku

   Dobrý den, musíte osobně zajít na FÚ. Pozor, nenechávejte to na poslední chvíli. V běžném režimu EET musíte informaci o platbě na FÚ poslat okamžitě, nemůžete je posílat dodatečně.
   Pro Vás je nejednoduší si na mobilní telefon nainstalovat aplikaci EET Plus a tento telefon mít vždy u sebe. Aplikace EET Plus je zdarma a tiskárnu nepotřebujete. Podívejte se na časté otázky a odpovědi.

  2. Míra Dařena

   Fakt mi to nedá… Jsme v podzámčí. Já dělám hotově asi jedno procento z malého obratu , a jsem po dvaceti sedmi letech naštvaný, že jsem cinkal.
   Takže jdu na FÚ, přihlásit se osobně k EE-T, tam mne po pár měsících hackeři vybrabčej‘, jestli by taky něco nezbylo pro ně. a protože jsme v kontrolovaném policejním státě s vazbami na minulost, tak to všem vyjde! Huráá!!

 3. Pingback: Jak se vyhnout frontám na FÚ kvůli EET | EET plus jednoduše zdarma

 4. Milan Tauer

  Dobrý den, chci se zeptat jsem OSVČ hlavní náplní je obchodní zástupce, zprostředkování obchodu, někdy nákup a prodej, ale vždy převodem, nikdy jsem v hotovosti nefakturoval a ani nebudu, musím se hlásit na FU k EET nebo se mě to netýká.
  Děkuji za odpověď

  1. Roman Autor příspěvku

   To je otázka spíše na FÚ. Jestli si dobře pamatuji, já jsem čekal jeden den (v listopadu 2016).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *